9. košický pochod za život v obrazoch

Posted by: Dušan Škurla Tags: There is no tags | Categories: Správy

12
apríl
2018

   9. apríla 2018 sa konal 9. košický pochod za život. Príjemné slnečné popoludnie začalo o 14:00 programom na pódiu, kde sa postupne vystriedali spoločenstvá mladých ľudí z Gymnázia Čordákova, z Koinonie sv. Jána Krstiteľa, z Detského klubu, Hnutia Fokoláre a Univerzitného pastoračného centra.
 
   Ďalší program prebiehal priamo medzi ľuďmi na ulici, kde mladí dobrovoľníci maličkými darčekmi pripomínali okoloidúcim, že Deň počatého dieťaťa je aj ich dôvodom na oslavu.
Veľkú pozornosť ulice vzbudil výtvarný workshop, kde vznikali jedinečné transparenty s posolstvom ochrany nenarodených detí a vďačnosti za život. Plocha pred Immaculátou sa začala zapĺňať,keď sa blížil čas štartu Pochodu. Teplé počasie vylákalo do ulíc množstvo ľudí, ktorým sme mohli jednoducho ohlásiť hodnotu života od počatia po prirodzenú smrť.
 
   Dlhý program na ulici sme zavŕšili sv. omšou v Seminárnom kostole. V energickej kázni sa prihovoril o. Pavol Hudák. Poukázal na rebéliu lásky, ktorá je silná a revolučná, lebo nestarne a prináša život.
Viac už povedia obrazy a videá.

Autori fotografií: Erik Jurko, Dominik Lakatoš

Aj náš život je dôvod na oslavu.

autor: partia z DK

Hudobný vstup Koinonie sv. Jána Krstiteľa

autor: Erik Jurko

Anketa 

autor: Dominika Kmecová 

Účastníkom i ulici sa prihovoril o. Dušan Škurla, predseda občianskeho združenia Aliancia za život. 

autor: Erik Jurko

Pochod za život 2018 – zostrih

autori: Pavol Kocan                                & Erik Jurko

Prehrať video

Kázeň o. Pavla Hudáka

autor: Pavol Kocan

Comments are closed.