DEŇ POČATÉHO DIEŤAŤA v KOŠICIACH – PRÍPRAVY ZAČALI

Posted by: Dušan Škurla Tags: There is no tags | Categories: Správy

26
február
2017

Naše spoločenstvo Deti sv. Alžbety sa pripája k celoslovenskému sláveniu Dňa počatého dieťaťa, ktorý každoročne pripadá na 25. marec. Je to univerzálne slávenie, ktoré sa týka každého človeka. Náš život sa predsa začal počatím.

Slovo počatie to nesie vo svojom názve. Počať – začať – počiatok – začiatok. V tento deň chceme osobitne celospoločensky zviditeľniť pravdu, ktorá má ďalekosiahle dôsledky – etické, právne, medicínske, kultúrne. Človek je človekom od počatia. Táto skutočnosť má byť zohľadnená vždy keď hovoríme, konáme či rozhodujeme o počatých, ešte nenarodených deťoch.

Pozývame Vás sláviť spolu – spojme sily a urobme toto slávenie viditeľným v Košiciach. Prípravy už začali, ale stále sa k nám môžete pridať. Kontaktujte nás na detike@detike.eu, alebo telefonicky na 0948/665 899.

Najväčšia časť príprav sa sústredí na výrobu muffinov a bielych stužiek, ktoré budeme ponúkať v Deň D ako darček k spoločnému sláveniu POČATÍN!

Ak ste si to rozmysleli a chcete sa zapojiť, príďte na ďalšie pracovné stretnutie, ktoré 15. marca 2017 o 17:00 v našich nových priestoroch na Hlavnej 89 (konferenčná sála na prízemí).

DEŇ D

V Košiciach to bude 24. marec 2017

Program:

09:00 – 16:00 – SLÁVIME POČATINY – pouličná kampaň spojená s ponúkaním bielych stužiek a sladkých dobrôt na oslavu nášho počatia

16:30 – SV. OMŠA ZA ŽIVOT v Seminárnom kostole (slávnosť Zvestovanie Pána) –  Celebrant: Mons. Marek Forgáč, košický pomocný biskup.

Prijatie nových členov do duchovnej adopcie počatého dieťaťa.

17:30 – POCHOD ZA ŽIVOT k budove Ústavného súdu.

Príhovor: Marián Čaučík, spoluzakladateľ a predseda eRka

18:30 – RECEPCIA

Comments are closed.