MLADIFEST 2017

Posted by: Dušan Škurla Tags: There is no tags | Categories: Správy

3
máj
2017

Medzinárodný festival mládeže sa koná už po 28-krát v malom mestečku Međjugorje na juhu Bosny a Hercegiviny. Domáci tento festival nazývajú Mladifest. Spája v sebe duchovný a zároveň formačný program; ponúka skúsenosť spoločenstva i svedectvá ľudí, ktorí prežili neobyčajné „kotrmelce“ a našli pevné hodnoty. Na základe osobných skúseností ľudí z celého sveta prináša vzácne podnety o úcte k životu. Mladifest ponúka inšpirácie pre zmysluplné prežitie mladosti ako prípravy na prijatie celoživotných záväzkov. Je ideálnou dovolenkou pre náročných, ktorí hľadajú nielen zaujímavosti pre oko, ale aj nasýtenie pre ducha.

Naša skupina odíde zo Slovenska 29. júla vo večerných hodinách. Do Košíc sa vrátime 7. augusta okolo poludnia. Do Bosny a Hercegoviny je dostačujúcim dokladom aj občiansky preukaz. Osoby mladšie ako 18 rokov akceptujeme ak sú v doprovode staršej osoby, ktorú písomne splnomocnia rodičia.

Cestou do Međjugorje aj cestou späť sa zastavíme na Makarskej riviére. Festival sa začína 1. augusta večer a končí 6. augusta ranným výstupom na Križenac. Pozostáva z ranného a popoludňajšieho bloku prednášok, svedectiev, hudby. Ubytovanie je zabezpečené v rodinných penziónoch. Stravovanie je možné zabezpečovať z vlastných zásob/zdrojov, alebo sa dá objednať na mieste ubytovania, alebo možno využívať početné reštaurácie po celom meste. Okrem oficiálneho programu Mladifestu dostane naša skupina ponuku alternatívneho programu – návšteva Podbrda, Križevacu, Komunity Cenacolo,… Každý účastník si môže voľne vyberať program podľa vlastných preferencií.

Doprava je zabezpečená klimatizovaným autobusom. Nástupné miesta budú v Prešove a Košiciach. Cena cestovného je 75€.
Ubytovanie je zabezpečené na plnohodnotných posteliach v 2, 3, 4 – posteľových izbách. Spacáky nie sú potrebné. Poplatok za ubytovanie je 10€ x 7 nocí, teda spolu 70€.
Odporúčame, aby ste si pred cestou do zahraničia zabezpečili cestovné poistenie.
Na mieste nášho pobytu sú bežne akceptované eurá.

Registrovať sa treba cez e-mailovú adresu:detike@detike.eu .Uveďte meno, priezvisko, dátum narodenia, adresu bydliska, telefónne číslo.

Bližšie informácie poskytneme cez e-mail, alebo telefonicky na čísle:0948 665 899

Teší sa na Vás Spoločenstvo Deti svätej Alžbety

Comments are closed.