Podporili sme pochod za život vo Viedni

Posted by: Dušan Škurla Tags: There is no tags | Categories: Správy

29
november
2018

   V sobotu, 24. novembra 2018 sa vo Viedni konal rakúsky národný pochod za život. Organizuje ho mládežnícka pro-life organizácia Jugend für das Leben z Lincu.

   Samotný pochod sa začal po sv. omši v svätoštefanskom Dóme. Pred katedrálou sa zhromaždila skupina odporcov z pro-choice tábora. Ich argumentácia bola obsiahnutá vo neustávajúcich výkrikoch „My body, my choice.“, čiže „Moje telo, moja voľba“.  Žiaľ, nie je to pravda. Osoba i telo dieťaťa sú jasne odlíšiteľné od tela ženy. Voľba potratu zasahuje do práva dieťaťa na život.

   Na naše zhromaždenie prišlo podľa organizátorov 1500 účastníkov. Približne polovica z toho boli mladí ľudia. Po úvodných príhovoroch pri pódiu sme sa vybrali na asi  dvojkilometrový pochod širokými ulicami centra Viedne. Množstvo policajtov, ktorí nás sprevádzali, bolo enormné. No nič vážnejšie z bezpečnostného hľadiska sa už neudialo.

   Organizátori mali pripravené vlastné transparenty. Z textov sa dalo jasne vybadať, na čo kladú akcent rakúski pro-liferi: „Usmievať sa, prosím. Tvoja mama sa pre teba rozhodla.“; „Chceme, aby boli potraty v Rakúsku zbytočné.“; „Milujme ich oboch (matku i dieťa). Viac podpory pre ženy namiesto presadzovania potratov.“

Comments are closed.