Vzácni hostia medzi nami

Posted by: Dušan Škurla Tags: There is no tags | Categories: Správy

5
február
2016

Aj v roku 2016 pokračujeme pravidelnými sv. omšami v Uršulínskom kostole v Košiciach. Po poldruha roku, kedy sme sa na pokračovanie zaoberali poslostvom encykliky Evangelium vitae, chceme čerpať inšpirácie od pozvaných hostí. 28. januára 2016 zavítal do nášho spoločenstva o. Aurel Halajčík z Farnosti sv. Rodiny na košickom Sídlisku Dargovských Hrdinov (Furča).

V homílii neobyčajným spôsobom poukázal na spojitosti Roka milosrdenstva a povolania k materstvu. Okrem iného ozrejmil, že hebrejčina používa rovnaký slovný základ pre pojmy milosrdenstvo a materské lono.

Osobitý charakter sv. omše dotvárala prítomnosť relikvie sv. Gianny Berett Mollovej, talianskej lekárky, ktorá pri štvrtom pôrode dala prednosť životu svojho dieťaťa.

S veľkou radosťou sme medzi sebou znova vítali naších hostí – priateľov z Prešova. Zvlášť pežívame radosť z toho, že popri Košiciach vzniká nové ohnisko modlitieb za život vo Františkánskom kostole v Prešove. Práve františkán z Prešova – brat Filip bude naším hosťom 25. februára 2016.

 

{AG}galeria/Sv-omsa-za-zivot-s-relikviou-sv-Gianny{/AG}

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *