V Košiciach sa skončil bohatý Týždeň počatého dieťaťa

Posted by: Dušan Škurla Tags: There is no tags | Categories: Audio, Správy

27
marec
2013

Vďaka desiatkam dobrovoľníkov sme boli schopní na viacerých frontoch bojovať za záchranu počatých detí a napomáhať pri budovaní kultúry života.

Na úvod naša 11-členná „výprava“ podporila 1. banskobystrický pochod za život, ktorý sa konal 17. 3. 2013.

Podnikli sme 8 výjazdov medzi mladých, aby sme svedčili o hodnote ľudského života od počatia. Tak sme sa prihovorili cca. 350 študentom a pedagógom.

Pomocou vysokoškolských a stredoškolských študentov sme pripravili a distribuovali viac ako 5.000 bielych stužiek v centre Košíc.

Zozbierali sme stovky podpisov pre celoeurópsku petíciu „Jeden z nás“.

Týždeň vyvrcholil slávením svätej omše za život v Seminárnom kostole v Košiciach. Cca. 600 prítomných si vypočulo burcujúce slová o. arcibiskupa Bernarda, aby sa stali aktívnymi ochrancami počatých detí, povzbudil prítomných k modlitbovému apoštolátu a pripomenul blížiaci sa 1. národný pochod za život, ktorý sa bude konať 22. septembra práve v Košiciach, európskom hlavnom meste kultúry.

Na záver sv. omše približne 150 kandidátov zložilo pred o. arcibiskupom prísľub, ktorým vstúpili do Spoločenstva duchovnej adopcie, t.j. do 9 mesačnej modlitby za záchranu jedného počatého dieťaťa, ktoré pozná iba Boh.

Po sv. omši sa účastníci vydali na košickú Kalváriu. V mrazivom a veternom počasí študenti pri jednotlivých zastaveniach krížovej cesty uvažovali a modlili sa za lásku dospelých k počatým deťom.

Zvukový záznam kázne: {mp3}Mons-B-Bober_25_3_2013{/mp3}

Fotografie:

{AG rootFolder=“/images/“ thumbWidth=“120″ thumbHeight=“120″ thumbAutoSize=“none“ arrange=“priority“ backgroundColor=“ffffff“ foregroundColor=“808080″ highliteColor=“fea804″ frame_width=“500″ frame_height=“300″ newImageTag=“1″ newImageTag_days=“7″ paginUse=“0″ paginImagesPerGallery=“10″ albumUse=“1″ showSignature=“0″ plainTextCaptions=“1″ ignoreError=“1″ ignoreAllError=“0″ template=“classic“ popupEngine=“pirobox“}galeria/Tyzden-pocateho-zivota-2013{/AG}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *