KOŠICE ZA ŽIVOT

Posted by: Dušan Škurla Tags: There is no tags | Categories: Správy

10
marec
2015

Deň počatého dieťaťa slávime každoročne 25. marca. 
V tomto roku Fórum života dáva dôraz na hrozný paradox našej spoločnosti: Chránime nevyliahnuté orly, no nenarodené deti zostávajú bez ochrany (viac na www.25.marec.sk). V tomto roku si zároveň pripomíname 20 rokov od vydania encykliky Jána Pavla II. Evangelium vitae (25.3.1995), v ktorej vyzýva celú veriacich aj všetkých ľudí dobrej vôle, aby Evanjelium života ohlasovali, slávili a slúžili mu.

 

Symbolom Dňa počatého dieťaťa je . Pozývame najmä mladých, aby spoločne pripravovali stužky a ponúkali ich ostatným.
V Košiciach pripravujeme viaceré a rôznorodé podujatia pod názvom KOŠICE ZA ŽIVOT:

 

Úrad pre apoštolát ochrany života v košickej arcidiecéze pripravuje na  nedeľu, 22. marca 2015  SLÁVNOSTNÝ VEČER KU CTI SV. JÁNA PAVLA II. pri príležitosti 10. výročia jeho odchodu do večnosti a 20. výročia encykliky Evangelium vitae. Bude sa konať o 17:00 v Aule Teologickej fakulty na Hlavnej 89.  Za prítomnosti košických biskupov budú mediálne sprítomnené najvýznamnejšie state dokumentu v kombinácii s prednesom, scénickým tancom, svedectvami a hudbou. Na záver sa pri buste Jána Pavla II. vykoná spomienkový akt.

 

24. marca, utorok sa na Teologickej fakulte uskutoční  Deň bioetiky. Témy budú prezentovať štyria lektori v dvoch blokoch:  

09:00-12:00

Hormonálna antikoncepcia – nebo lekára, peklo ženy

Ing. Ľudmila Dydňanská, lektor Creightonského modelu CrMS, predseda o.z. Plo Dar

Čo (ne)vieš o homosexualite?

PhDr. Marko Rozkoš, PhD.; ThBiblic. Róbert Jáger, PhD.

 

14:00-17:00

Sexuálna výchova – Prečo ÁNO,  ako NIE?

Mgr. Adriana Čurajová

Genderová teória a jej praktické dôsledky.

ThLic, Dušan Škurla, PhD.

 

Prednášky sú voľne prístupné pre verejnosť.

 

Program vyvrcholí 25.marca 2015, v stredu . O 15:00 sa vydajú spoločenstvá mladých na   Pochod vďaky ulicami mesta s rozvinutou encyklikou Evangelium vitae (275 metrov dlhá textília – slovenský rekord).Začneme v mestskom parku pri stanici (altánok) o 15:00 a približne o 16:00 skončíme pri Soche Immaculáty na Hlavnej ul. vítaní sú hudobníci, najmä gitaristi. Stačí prísť! O 14:30 sa začneme schádzať pri altánku v parku, aby sme sa pripravili a naladili.

O 16:30 sa v Seminárnom kostole začne sv. omša za život, ktorú celebruje košický arcibiskup Bernard Bober. Tak ako po minulé roky, aj teraz bude možnosť na 9 mesiacov vstúpiť do spoločenstva Duchovnej adopcie počatého dieťaťa.

Po sv. omši sa vydá modlitbový pochod k Ústavnému súdu. Tu sa účastníkom prihovorí MUDr. Ivan Wallenfels, gynekológ zo žilinského zariadenia Gianna,n.o.

 

V tomto roku posielame výzvu základným a stredným školám, aby počas týždňa, kedy slávime Deň počatého dieťaťa realizovali na svojich školách literárnu súťaž „Materstvo – nedocenená kariéra“ a   výtvarnú súťaž „Plod života“. Najlepšie práce budú vystavené verejnosti začiatkom mája.

Napokon budete sa môcť zapojiť do  Verejnej výzvy občanov Košíc. Ide o petíciu  adresovanú riaditeľom košických „zdravotných“ zariadení, ktoré ponúkajú umelý potrat (tzv. UPT). Zber podpisov by sa bude konať  celý týždeň od nedele 22.marca 2015. Formulár výzvy si budete môcť stiahnuť aj na našej stránke.

 

Ak chceš pomôcť ako dobrovoľník, možnosti nájdeš v tomto článku „Ako chceš slúžiť?“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *