25. marec 2010: Svätá omša a pochod za život v Košiciach

Posted by: Dušan Škurla Tags: There is no tags | Categories: Audio, Správy

18
august
2010

Pri príležitosti Slávnosti Zvestovania Pána sme si v Košiciach pripomenuli Deň počatého života. Podujatie začalo sv. omšou v Seminárnom kostole o 16:30. Pri vstupe do kostola dobrovoľníci ponúkali prítomným biele stužky – symbol úcty k počatému životu.

Sv. omšu celebroval o. arcibiskup Alojz Tkáč za účasti bohoslovcov a predstavených Kňazského seminára. V príhovore poukázal na tri osobnosti, ktoré mimoriadne obohatili ľudské dejiny vďaka tomu, že ich rodičia napriek neľahkým okolnostiam prijali a vychovali, konkrétne hudobný skladateľ Ludwig van Beethoven, münsterský biskup Clemens von Galen a manilský kardinál Jaime L. Sin.

Po svätej omši pokračoval program eucharistickou adoráciou, ktorá mala svoje pokračovanie v okružnom pochode za život na Hlavnej ulici v Košiciach. Približne 250, zväčša mladých ľudí, sa so zažatými sviecami v rukách a v mlčaní vydalo k budove Ústavného súdu. Tu sa prítomným prihovorila poslankyňa slovenského parlamentu, p. Mária Sabolová a poukázala na reálne možnosti i ťažkosti, s ktorými sa musia politici vysporiadať pri presadzovaní ľudských práv pre najslabších. Odtiaľ sa pochodujúci spojili v modlitbe radostného ruženca smerom k Soche Immaculáty, kde umiestnili sviece a napokon sa vrátili do kostola. Eucharistickým požehnaním sa slávnostne ukončil celý pochod.

Kázeň – Mons.  Alojz Tkáč

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *