Áno za život CD

Posted by: Dušan Škurla Tags: There is no tags | Categories: NPzZ

16
november
2013

 S radosťou vám ponúkame CD nosič s hudobno-poetickým pásmom Áno za život, ktoré pripravila tvorivá skupina Poetica Musica. Toto pásmo ste mali možnosť vypočuť si a vidieť v sobotu 21.9.2013 v rámci sprievodných akcií Pochodu za život.

 

Odporúčaný príspevok za CD je 5€. Objednať si ho môžete na mailovej adrese: poetica.musica@gmail.com. Bližšie info o programe je uvedené nižšie a mnoho ďalších užitočných vecí (aj o CD, jeho predaji, ukážkach) sa dozviete na tomto odkaze

 

Áno za život

 

Hudobno-poetické pásmo s názvom Áno za život ponúka zamyslenie a pohľad na hodnotu a krásu ľudského života. Program krátko predstavuje a ponúka slovko o živote, o možnom vnímaní matky a otca, o pozícii dieťaťa a na záver nepriamo pozýva stať sa hlasom nenarodených.

 

Po formálnej stránke sa toto polhodinové pásmo skladá z piatich častí, ktoré vždy zahŕňajú komentár, báseň a pieseň.

 

Pásmo, ktoré pripravila tvorivá skupina Poetica Musica, vzniklo pri príležitosti prvého slovenského národného Pochodu za život, ale svojou témou je stále aktuálne, rovnako ako aj výzva každý deň hovoriť svoje „áno“ životu.

 

Poetica Musica

 

Poetica Musica je tvorivá skupina mladých veriacich ľudí, ktorá sa prostredníctvom zamyslení, básní – teda slova a hudby venuje rôznym témam a udalostiam. Koordinátorom aj tvorcom väčšiny námetov je Martin Gnip, katolícky kňaz, člen hudobnej skupiny Kerygma, autorkou textov aj hudby Zuzana Eperješiová, ktorá tiež hrá na klavíri a spieva. Na hudobnej stránke aranžérsky a muzikantsky participuje aj Michal Lörinc, ktorý hrá na bicích a klávesoch, Peter Jakab, ktorý hrá na gitare a Pavol Jakab, ktorý hrá na basgitare.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *