gól za život

2
máj
2023

Gól za život je jedným z projektov košického pro-life spoločenstva Deti sv. Alžbety – Aliancia za život, o. z.  Prostredníctvom futbalu muži komunikujú mužom jednoduché posolstvo: „Buď chlapom, nie zbabelcom.“ Futbal ako hra a súperenie je obrazom života, kde muži s úsilím súťažia, aby dali víťazný gól. Vyžaduje sa pritom námaha a vytrvalosť až do konca v 90. minúte. Životným zápasom pre muža je verná láska k manželke a starostlivosť o rodinu. Osobitne to platí v čase nečakaného tehotenstva. Pravý muž nepošle ženu na potrat, ale ešte odhodlanejšie stojí po jej boku. Projekt Gól za život chce pozvať mužov bojujúcich na ihrisku, aby si rovnakú chuť k zápaseniu osvojili aj v rodinnom živote.

V praxi ide o priateľský futbalový zápas s výberom miestnej komunity v obci alebo mestskej časti. K samotnému zápasu je zostavený sprievodný program pre futbalistov aj pre návštevníkov, zvlášť pre mamičky s deťmi.

Tím Gól za život tvoria približne dvadsiati otcovia rodín spolu so svojimi dospievajúcimi synmi. Keďže deti priebežne dorastajú, mužstvo sa neustále vyvíja a mení.

Prvého mája popoludní sa na ihrisku v Krásnej nad Hornádom konal futbalový turnaj. Zúčastnil sa na ňom aj náš pro-life tím Gól za život. Zmerali sme si sily s ďalšími tromi účastníkmi: Saleziáni Košice, UPC Košice, Kňazi košickej arcidiecézy.

Pre náš tím bo bola dobá príležitosť na prípravu pred sezónou.

V prvom zápase nám lós určil za súpera tím kňazov košickej arcidiecézy. Napriek tomu, že zápas sa hral v skrátenom čase 2 x 15 minút, padli v ňom 4 góly. Skončil sa remízou 2:2 a nasledovali penalty. Rozhodlo sa už v prvej sérii, keď súper nepremenil poslednú penaltu a tak sme zvíťazili 5:4. Tak sme sa dostali do finále, kde sa proti nám postavil tím saleziánov, ktorý predtým zdolal tím univerzitných študentov.

V úvodných desiatich minútach finále sme dvakrát skórovali a zdá sa, že súpera to poriadne zaskočilo. Naša konsolidovaná obrana dokázala včas a úspešne eliminovať všetky pokusy súpera o vyrovnanie. Vypracovali sme si aj ďalšie dobré príležitosti na zvýšenie náskoku, no tie sme už nevyužili. Do konca zápasu sa už stav nezmenil, zvíťazili sme 2:0 a stali sme sa víťazmi turnaja.

Možno k víťazstvu prispel aj náš početný rodinný fanklub. Ďakujeme manželkám a detičkám našich hráčov za veľmi prijemnú kulisu.

Ďakujeme organizátorom za prípravu turnaja a za pozvanie k účasti.

Náš tím oslovuje ďalších súperov, aby vo vzájomnej spolupráci zorganizovali priateľský zápas s názvom Gól za život. Privítame, ak nám takýto zápas pomôžete sprostredkovať. V prípade záujmu nás kontaktujte telefonicky (0948 665 899) alebo mailom (detike@detike.eu).