Pochod za život

Posted by: Dušan Škurla Tags: There is no tags | Categories: Správy

25
február
2013

31. januára 2013 TK KBS informovala, že na Slovensku sa bude po prvýkrát konať Národný pochod za život. Uskutoční sa 22. septembra 2013 v Košiciach. Chystá ho Konferencia biskupov Slovenska (KBS). Prípravu akcie si podľa biskupov vyžiadali stále častejšie útoky namierené proti životu, ako aj naliehavá snaha podporiť ochranu života od počatia po prirodzenú smrť na verejnosti.

„Napriek zhoršujúcej sa situácii nie sme bezmocní. Aj takýmto podujatím chceme napomáhať ľuďom stávať sa citlivými na hodnoty kultúry života,“ hovorí Marek Michalčík, poverený koordináciou príprav akcie, do ktorej chce hlavný organizátor zapojiť aj ďalšie mimovládne organizácie, spoločenstvá a iné cirkvi.

„Navrhli sme otcom biskupom Košice, ktoré sú tento rok európskym hlavným mestom kultúry. Radi by sme prostredníctvom Národného pochodu za život spravili z Košíc aj mesto kultúry života,“ dopĺňa Dušan Škurla, kňaz, ktorý už niekoľko rokov organizuje masové pochody a celomestské bohoslužby za život v metropole východného Slovenska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *