Závislosti – téma septembrovej omše za život v Košiciach

Posted by: Dušan Škurla Tags: There is no tags | Categories: Správy

14
september
2018

   Cigarety, alkohol, drogy, počítačové hry, výherné automaty, nakupovanie, četovanie… to sú len niektoré z osídel, do ktorých môže upadnú človek a stať sa chorobne naviazaným. Závislosť vedie k deštrukcii a neraz k predčasnej smrti. Ničí nielen toho, kto jej prepadol, ale aj členov rodiny, ba v širšom význame celú spoločnosť.

   Pri sv. omšiach za život chceme venovať pozornosť aj tomuto aktuálnemu fenoménu našej doby, ktorý ničí ľudskú dôstojnosť a je veľkým znamením šíriacej sa kultúry smrti.

   Závislosti sa najprv javia ako neškodné, no neskôr privádzajú človeka až k priepasti zúfalstva. Oslobodenie – to je cesta na svetlo, do života. Cesta, na ktorej mnohí stretli Boha a jeho moc….

   Stretli sme sa  posledný septembrový štvrtok, 27. 9. 2018 o 16:30 v jezuitskom kostole na Komenského ul. 14. Prihovoril sa nám o. Vasiľ Kormaník, duchovný správca Gréckokatolíckej charity v Prešove. Záznam jeho príhovoru si možno vypočuť TU.

V závere sa konali osobitné modlitby za tých, ktorí potrebujú silu odraziť sa od dna, silu vytrvať na ceste oslobodenia či silu znášať kríž závislosti vo svojej rodine.

Comments are closed.