12. DECEMBER 2010: “KOŠICKÉ VIANOCE“ SA NIESLI V DUCHU PRO-LIFE A PRO-FAMILY

Posted by: Dušan Škurla Tags: There is no tags | Categories: Správy

6
január
2011

V rámci osláv “Košických Vianoc” a predvianočných trhov naše občianske združenie v spolupráci s Kňazským seminárom, Inštitútom rodiny a Catholic Family Missionaries pripravilo duchovno – evanjelizačný program Hladní po Bohu.

Podujatie sa konalo 12. decembra 2010 na Hlavnej ulici v Košiciach, pri Soche Immaculáty.

Na pódiu vystúpili viacerí hostia. Peter Lipták hovoril o svojich osobných Vianociach, keď pred 12 rokmi spoznal Ježiša Krista. Otec Michal Hospodár pripomenul potrebu adventnej duchovnej prípravy na Vianoce. V druhej časti programu sme sa zamýšľali nad postavou Panny Márie a Jozefa, ktorí sa naplno otvorili daru a sami sa stali darom. Krása muža i ženy jedinečným spôsobom vyniká v povolaní otcovstva a materstva. O tom, ako možno žiť rozmer daru v rôznych stavoch, svedčil otec Peter Gombita, ktorý sa podelil o svoje skúsenosti v práci pri bezdomovcoch. Napokon dostali priestor aj manželia Vaščákovci, ktorí rozprávali o prežívaní Vianoc v rodine.

Počas celého programu prebiehala v Seminárnom kostole eucharistická adorácia. Viacerí bohoslovci sa podujali na pouličnú evanjelizáciu, pri ktorej ponúkali okoloidúcim biblické citáty a pozývali ich k stíšeniu a modlitbe do Seminárneho kostola.

Program obohatili rytmickými mládežníckymi spevmi študenti Konzervatória a bohoslovci z košického kňazského seminára.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *