25. marec 2012 – oslava počatého života v centre Košíc

Posted by: Dušan Škurla Tags: There is no tags | Categories: Správy

28
marec
2012

Deň počatého dieťaťa mal v Košiciach svoju veľkolepú oslavu. Niekoľkomesačné prípravy a dvojtýždňová informačná kampaň, do ktorej sa zapojili desiatky dobrovoľníkov nebola márna.

Slnečné a teplé nedeľné počasie vytiahlo do centra Košíc množstvo mladých ľudí i rodín, ktorí sa zjednotili v modlitbe za záchranu počatých detí. Takmer tisícka prítomných sa zhromaždila v košickej katedrále o 15:00, kde sa nám počas sv. omše prihovoril o. arcibiskup Mons. Bernard Bober. Vyzdvihol najmä obetavosť matiek, bez ktorej by nikto z nás neprišiel na svet. Na konci sv. omše požehnal pamätník nenarodeným, ktorý bude čoskoro umiestnený na cintoríne Rozália. Okolo 16:20 sa pohol pestrofarebný modliaci sa zástup k Soche Immaculáty, kde najmenší pochodujúci umiestnili 35 obrazov počatých detí a o. arcibiskup položil kyticu k samotnému morovému stĺpu – k úcte všetkým potrateným deťom, ktoré v Panne Márii môžu nájsť svoju nebeskú Matku.

Tichým pochod sa zástup pobral ďalej k Ústavnému súdu. Tu sa nám prihovoril Dr. Imre Téglasy z Budapešti. Počas prejavu viackrát zožal potlesk, najmä keď všetkým ukázal transparent s maďarským i slovenským textom: Maďari milujú slovenské počaté deti. Do výšky pred budovou ÚS sme nechali veľkoplošný odkaz jeho pracovníkom: Ide o právo na život. Sme ľuďmi od počatia. Polhodinovú spiatočnú cestu ku katedrále sme vyplnili modlitbou krížovej cesty za záchranu počatých detí. Početní okoloidúci návštevníci Hlavnej ulice dostali jasné zvukové i obrazové posolstvo o dôstojnosti počatých detí, ktoré treba všemožne chrániť a za každých okolností im pomáhať, aby mohli žiť.

Touto cestou ďakujeme všetkým zúčastneným – aj vďaka Tebe sa pochod stal pochodom. Nebol si len účastníkom oslavy, ktorú sme pre Teba pripravili. Ty osobne si bol OSLAVOU ŽIVOTA, Ty túto oslavu vytváraš a spolu pre seba navzájom. Preto bola Tvoja prítomnosť podstatná.

{AG rootFolder=“/images/“ thumbWidth=“200″ thumbHeight=“120″ thumbAutoSize=“none“ arrange=“priority“ backgroundColor=“ffffff“ foregroundColor=“808080″ highliteColor=“fea804″ frame_width=“500″ frame_height=“300″ newImageTag=“1″ newImageTag_days=“7″ paginUse=“0″ paginImagesPerGallery=“10″ albumUse=“1″ showSignature=“0″ plainTextCaptions=“1″ ignoreError=“1″ ignoreAllError=“0″ template=“classic“ popupEngine=“pirobox“}galeria/Den-pocateho-dietata-25-marec-2012{/AG}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *