Deti sv. Alžbety podporili štetínsky Marsz dla zicia

Posted by: Dušan Škurla Tags: There is no tags | Categories: Správy

14
máj
2012

V Štetíne, na severozápadnom cípe Poľska, sa 22. apríla 2012 konal už desiaty Pochod za život. Počtom zúčastnených je štetínsky pochod najväčším poľským pro-life podujatím. Medzi približne 13 000 pochodujúcimi bola v tomto roku aj skupina piatich Slovákov z O.Z. Deti svätej Alžbety v Košiciach.

Pochod sa začal zhromaždením na veľkom priestranstve Jasne Blonie, kde pred rokmi slúžil sv. omšu Ján Pavol II. a dnes tu stojí jeho monumentálna socha. Pestré zhromaždenie sa po krátkom príhovore a modlitbe štetinského arcibiskupa vydalo do ulíc mesta ku katedrále sv. Jakuba. Program vyvrcholil sv. omšou v katedrále. Arcibiskup Andrzej Dzięga v homílii apeloval na potrebu hlásať pravdu o ľudskom živote v uliciach mesta; Počas sv. omše prijal nových členov do spoločenstva duchovnej adopcie počatých detí.

Sme vďační Bohu za nevšednú skúsenosť viery, jednoty a nadšenia, ktoré vyžarovali z účastníkov pochodu. Čo sa týka nás Slovákov, dostalo sa nám mimoriadnej pozornosti a prijatia zo strany poľských pro-life aktivistov, kňazov i samotného arcibiskupa.

Uvedomili sme si ešte viac, že hnutie pro-life musí kráčať cestou modlitby, jednoty a mládeže.

{youtube}i2NVEkqs_Rg{/youtube}

Fotogaléria:

{AG}galeria/Stetin 2012{/AG}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *