Dve knižné novinky, ktoré odhaľujú tragédiu umelých potratov

Posted by: Dušan Škurla Tags: There is no tags | Categories: Správy, Svedectvá

13
september
2021

V knižnom vydavateľstve ZACHEJ sú v ponuke dve vzácne knihy, ktoré odlišnými prístupmi približujú zlo abortov.

Poľský autor Dariusz Żuk-Olszewski sa v knihe Licencia na zabíjanie pokúša predstaviť dejiny umelých potratov od Lenina až po súčasnosť. Kniha začala vznikať v roku 2020, na sté výročie legalizácie abortov v Sovietskom Zväze (1920).

„Historické fakty o zavádzaní umelých potratov do zákonodarstiev moderných štátov sú tak desivé a strašné, že zaväzujú čitateľa urobiť všetko pre to, aby takéto barbarstvo nemalo v našej spoločnosti miesto. Táto kniha je povinným čítaním pre každého občana Slovenska, osobitne však pre aktívnych politikov a každého, kto zvažuje politickú dráhu.“ – komentuje knihu Juraj Šúst, filozof, publicista, dramaturg, predseda Spoločenstva Ladislava Hanusa.

Druhou knižnou pro-life novinkou na slovenskom trhu je (auto)biografia Patrície Sandoval s názvom V osídlach smrti. Spolu s Christine Watkins opisuje drámu svojho mladého neviazaného života, v ktorom nechýbali ani tri umelé potraty.

„Patriciina skúsenosť z prvej ruky so Spoločnosťou pre plánované rodičovstvo a zákernou agendou kultúry smrti mení hru. Hlavné posolstvo tejto knihy, ktorú vám z celého srdca odporúčam, totiž vyvracia mýtus, že potrat je bezproblémová alebo dokonca neškodná „voľba“. Budete sa smiať, budete plakať a dokonca aj pochybovať. Nebudete však môcť odísť od tohto príbehu bez toho, aby vás zmenil.“ – napísala Bridget Gabrielle Hylaková, autorka a zakladateľka Pro Good Choice, Inc.

Comments are closed.