2
jún
2023

Drahí priatelia cyklistiky a ochrany života, 

6. júla 2023 odštartuje 27. ročník prázdninovej pro-life akcie Na bicykli za život. S našim jednoduchým, ale dôležitým posolstvom poputujeme až k Atlantickému oceánu. Na samom konci európskeho kontinentu sa nachádza Lisabon, portugalské hlavné mesto, kde sa stretne veľká duchovná rodina so Svätým Otcom Františkom. V dňoch od 1. do 6. augusta sa tam budú konať svetové dni mládeže. Súčasťou našej trasy je aj Fatima, kde sa Panna Mária zjavila ľudstvu v roku 1917 s výzvou k pokániu.

Naša trasa je dlhá približne 3400 kilometrov a plánujeme ju prejsť za mesiac (od  6. júla do 6. augusta). Vyrazíme z Lendaku pod vysokými Tatrami a Považím sa presunieme k Trenčínu. Tu odbočíme na Moravu a v priebehu štyroch dní prebrodíme južné Čechy. Vstúpime do Bavorska a pokračujeme predhorím Álp popri severnej švajčiarskej hranici. Najdlhšie nám potrvá presun územím Francúzska – až desať dní. Budeme prechádzať jeho centrálnou časťou a postupne sa budeme odkláňať južnejšie smerom k Bordeaux až dorazíme k Biskajskému zálivu a prvýkrát sa dotkneme Atlantiku. Popri pobreží vstúpime do Španielska a cez Burgos, Valladolid a Salamancu sa priblížime k portugalským hraniciam. Tu sa za dva dni presunieme k Fatime. V poslednej etape dorazíme do Lisabonu.

Priemerná dĺžka etáp je 130 kilometrov. Je samozrejmé, že na túto púť je potrebný kvalitnejší cestný bicykel a určitý tréning. Okrem toho bude treba prilbu, rukavice, náhradnú dušu, svetlo, reflexné prvky, oblečenie do nepriaznivého počasia. Po minulých skúsenostiach odporúčame účastníkom, aby mali aj vlastnú navigáciu.

Ďalej treba občiansky preukaz, kartičku poistenca, mobilný telefón.

Počas cesty batožinu vezie sprievodné vozidlo. Ubytovanie bude jednoduché, účastníci potrebujú karimatku a spacák.

Cesta domov: Ôsmi cyklisti môžu využiť sprievodné vozidlo. Ostatní slovenskými autobusmi, ktoré tam budú s mládežou.

Stravu si zabezpečujeme sami. Odporúčaný denný príspevok na stavu je 5€ (Slovensko, Česko), resp. 6€ (ostatné krajiny).

Je potrebné mať dostatočné vreckové na nepredvídané poruchy.

Účastníci mladší ako 18 rokov potrebujú k sebe zodpovednú osobu (rodič, poručník).

Na bicykli za život

Naša cyklistika je púťou aj misiou zároveň. Od účastníka očakávame tímovosť, obetavosť a otvorenosť pre modlitbu. Reprezentujeme hodnoty Evanjelia, reprezentujeme hodnoty ochrany života od počatia, reprezentujeme aj Slovensko.

Registrácia a bližšie informácie: Ján Hudaček, 0911 241 703, hudacek.jan7@gmail.com

Plagát na tlač TU.

Comments are closed.