22
august
2023

Náš futbalový tím Gól za život sa zúčastnil na minifutbalovom turnaji v Kerestúre. Ten sa konal 19. augusta 2023 na miestnom ihrisku. Zemplínska Teplica totiž slávila Dni obce, pri príležitosti 760. výročia od prvej písomnej zmienky. Sme vďační, že nás organizátori turnaja prijali ako jediný „cezpoľný“ tím popri štyroch domácich: tím hasičov, tím futsalistov, tím poslancov a tím FC Roma.

Stretli sme sa po dlhšom čase a prvýkrát pri minifutbale. Tak sme boli zvedaví, ako nám to pôjde. Hralo sa na hádzanárske bránky systémom každý s každým po 2×10 minút.

Úvodný žreb nám prisúdil ako súperov mužstvo poslancov. Hralo sa v obedňajšej horúčave a vyhrali sme vysoko 7:2! Samých nás prekvapilo, ako sme vďaka presným prihrávkam a pekným kombinačným akciám eliminovali kvality súpera.

V ďalšom zápase sme stáli proti tímu hasičov. Boli to mladí chIapi, ktorí budili rešpekt. Naše mužstvo, povzbudené úvodným skvelým výsledkom prebralo po opatrnom úvode iniciatívu a sériou rýchleho sledu gólov sme aj tento tím porazili vysoko 6:0. Bolo radostné zistiť, že spolupráca nám ide, aj napriek tomu, že v tíme sme mali dvoch nových hráčov, ktorí s nami hrali prvýkrát (obaja zo Zemplínskej Teplice). Za naše mužstvo sa gólovo presadili takmer všetci spoluhráči.

Súčasťou nášho tímu je aj početný fan klub. Tvoria ho naše manželky a naše deti. Ich prítomnosť na našich zápasoch je sama osebe silným posolstvom o hodnote a kráse veľkej rodiny. Je samozrejmé, že tento nezvyčajný sprievod a náš celkový vzhľad vzbudil zvedavosť a postupne aj otázky. Takže počas zápasov i prestávok sme spontánne viedli rozhovory s tými, ktorí chceli vedieť viac o myšlienke nášho projektu.

 Ďalší zápas sa niesol vo vyrovnanom duchu. Hrali sme proti mladým, no skúseným futsalistom, kde sme v prvom polčase inkasovali prvý, a ako sa neskôr ukázalo aj jediný a teda víťazný gól. Nepodarilo sa nám vyrovnať, hoci sme mali nejednu príležitosť. Možno chýbala troška pokoja, rozvaha, či azda skúsenosť. Možno na nás doľahla únava, keďže na striedanie sme mali len dvoch hráčov.

Pred posledným zápasom sme sa posilnili pri chutnom guláši a pivku. A zmerali sme si sily s tímom FC ROMA. V úvode zápasu sme nastúpili s veľkým nasadením a postupne sme navýšili skóre na 3:0. Avšak, súper sa zmobilizoval, a možno aj vďaka naším ubúdajúcim silám to nakoniec dotiahol na remízu 3:3.

Vyčerpaní, unavení, ale dosýta vy-futbalovaní sme si dali sprchu a vypočuli si výsledky mini turnaja. Víťazom sa podľa predpokladov stal tím futsalistov, ktorí získal putovný pohár obce. Hoci ďalšie miesta neboli konkretizované, z jednotlivých výsledkov možno usúdiť, že sme získali druhú priečku.

Na záver sme si s pánom starostom a futbalistami navzájom vyjadrili slová vďačnosti, že sme spoločne prežili tento deň a navzájom sa obohatili.

Náš brankár Martin po turnaji zhodnotil: „Tak slušné zápasy som už dávno nevidel. Nepostrehol som žiadne výrazné hádky, žiadne zákerné fauly, zranenia alebo šmýkačky. To je rozdiel oproti našim predošlým zápasom. Tam som badal niekedy výraznejšiu premotivovanosť, tu nie :).“

O ďalších našich zápasoch Vás budeme informovať. Naše spoločenstvo je otvorené pre ďalších záujemcov – otcov a prípadne aj synov, ktorí radi hrajú futbal. Kontaktujte nás!

Marek Vagaš; marek.vagas@gmail.com

Comments are closed.